ВАС ВІТАЄ КАФЕДРА УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЗАГАЛЬНОГО МОВОЗНАВСТВА!

Кафедра української мови та загального мовознавства була створена у 1988 році з метою мовної підготовки іноземних студентів. Цю кафедру очолила тоді Мацієвська Наталія Платонівна. Завдяки її зусиллям було зібрано колектив талановитих викладачів, ентузіастів своєї справи, закладено міцний методичний фундамент викладання російської, а згодом української мов як іноземних, створена унікальна методична та кадрова база для навчання іноземців. Це дало можливість у наступні роки нашої роботи оволодіти російською або українською мовами більше ніж трьом тисячам студентів з понад 50-ти країн світу!

У 1998 році колектив очолила доктор філологічних наук Непийвода Наталія Федорівна, яка за короткий термін перебування на цій посаді дала життя кільком великим науковим та методичним  проєктам, ініціювала видання першого в Україні підручника з української мови як іноземної з грифом МОН, що в 1999 році отримав почесну грамоту від української діаспори на виставці навчальних посібників в Аргентині, стала науковим керівником трьох майбутніх кандидатів наук, доцентів, що і зараз працюють на цій кафедрі.

 

З 2001 року кафедру очолює доктор філологічних наук, доцент Пчелінцева Олена Едуардівна. З того часу на кафедрі було захищено 7 кандидатських та одна докторська дисертація, видано кількасот статей з термінознавства, методики викладання мови як іноземної, стилістики та граматики, більше десяти одноосібних та колективних монографій, багато підручників та посібників, обладнано лінгафонний кабінет та комп’ютеризовано усі аудиторії для іноземних студентів, розпочато співпрацю з кількома закордонними університетами Польщі та Німеччини, ініційовано курси польської мови, курси професійної української мови, інтенсивні курси української мови для іноземців, створено Міжнародний мовний центр, що проводить курси та літні школи «Українська для бізнесу» тощо.

 2019 року забезпечується випуск Міжнародного лінгвістичного журнала “LANGUAGE: Codification. Competence. Communication”; до ювілею кафедри започатковано й проведено Всеукраїнську науково-практичну конференцію з міжнародною участю «Професійна комунікація: національна ідентичність у багатомовному світі». Викладачі кафедри беруть активну  участь у  заходах університету та  факультету, ведуть плідну наукову діяльність, регулярно проводять міждисциплінарні семінари і круглі столи з  актуальних питань сучасного мовознавства для співробітників, студентів та організацій нашого міста та області. 

Традиційно викладачі кафедри української мови та загального мовознавства: 

– організовують літературно-музичні заходи,  концерти і конкурси;

– вечори знайомств та зустрічі випускників за участі іноземних та українських студентів;

– творчі зустрічі з видавцями, письменниками, акторами;

– використовують інноваційні форми у навчально-виховному процесі;

– активно опановують різноманітні методи альтернативних форм навчання;

– постійно підвищують свій професійний рівень.